GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

www.mamamarketi.com tarafından verilen tüm servisler Adnan Menderes Bulvarı No: 1 Muratpaşa/Antalya adresinde kayıtlı olan Kuzi Oyuncak İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Tekstil Özel Sağlık Gıda Otomotiv Oto Kiralama Sanayi Ticaret Anonim Şirketi olan firmamıza ait olmakla beraber firmamız tarafından işletilir.

Gelişmiş ve en son teknoloji ile korunan www.mamamarketi.com internet sitesinden satın alma sürecinin başladığı andan itibaren kullanıcı bilgisayarı ve ilgili bankalar arasında doğrudan şifreli iletişim olmaktadır. Kullanıcı tarafından satın alma aşamasında kullanılan kredi kartı bilgileri ile banka kartı bilgileri www.mamamarketi.com çalışanları ya da üçüncü şahıslar tarafından görülememektedir.

KİŞİSEL VERİLERİN GÜVENLİĞİ

www.mamamarketi.com üzerinden çeşitli amaçlar ile kişisel veriler toplanabilmektedir. Bu durumlar;

  • Kullanıcı üyeliği veya mamamarketi.com üzerinden çeşitli form veya anketlerin doldurulması ile üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri ( ad-soyad, firma bilgileri, telefon, adres, e-posta vb.) www.mamamarketi.com tarafından hayatın olağan akışı ve işin doğası gereği toplanmaktadır.
  • mamamarketi.com bazı dönemlerde kullanıcılarına veya müşterilerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifiler de gönderebilir. Ayrıca www.mamamarketi.com sitemize üye olurken verilen iletişim bilgileri, firmamız tarafından bilgilendiri e-mailler ve SMS’ler gödermek için kullanılabilir. Kullanıcılar bu bilgileri alıp almama konusunda her zaman seçim hakkına sahiptir. Belirtilen bu bilgilendirmeleri almak istemediklerini www.mamamarketi.com adresinden bildirmeleri gerekmektedir.
  • mamamarketi.com üzerinden veya e-posta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, kullanıcıların www.mamamarketi.com’da elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, kullanıcılar ile yapılan “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaç ve kapsamı dışıda üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.
  • mamamarketi.com internet sitesine kullanıcı tarafından üye olunduktan sonra www.mamamarketi.com tarafından belirlenen amaç ve kapsam dışında, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapma amacı ile kullanılabilir.
  • Kişisel bilgiler, gerektiği takdirde kullanıcı ile temas kurmak için de kullanılabilmektedir.
  • mamamarketi.com ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar kapsam dışında da, üyelerimizin kimliğini ifşa etmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve Pazar araştırmalarında kullanılabilir.

 

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

www.mamamarketi.com için, internet sitemizden 24 saat boyunca alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini her zaman ilk planda da tutmaktadır. Kullanıcılar tarafından gönderilen hiçbir kart bilgisi üçüncü şahıslar tarafından görülemez. Ayrıca, kullanıcıların kredi kartı bilgileri ana sistemimizde yedelenmemekte ve saklanmamaktadır.

Üye olduktan sonra kullanıcı olarak girildiğinde tarayıcının alt kısmında bir anahtar ya da kilit simgesi bulunmaktadır. Bu anahtar ya da kilit simgesi; 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolünü temsil etmektedir ve güvenli bir internet sitesinde olduğunuzu göstermektedir. Her türlü bilgileriniz bu simge altında şifrelenerek korunmaktadır.

www.mamamarketi.com üzerinden alışveriş yaparken herhangi bir nedenle sipariş ile ilgili olarak kullanıcı tarafından e-posta gönderirken, asla kredi kartı numarası, CVV kodu ya da şifre yazılmamalıdır. Çünkü e-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. www.mamamarketi.com firması, kullanıcı tarafından e-posta üzerinden aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

KİŞİSEL BİLGİLERİN VE VERİ GÜVENLİĞİ

Kullanıcı üye olurken verdiği bilgileri sadece kendisi değiştirebilir. Bu nedenle kullanıcının üye giriş bilgilerini güvenli koruduğu takdirde başkalarının kullanıcı ile ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi münkün değildir.

www.mamamarketi.com için açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği iletişim kısmından kullacının aklına takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda sağlıklı bilgi edinebilir.

İSTİSNAİ HALLAR

Açıklanan sınırlı hallede www.mamamarketi.com , işbu “Gizlilik Sözleşmesi” hükümleri dışında kullanıcı veya üyelere ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir;

  • Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak,
  • mamamarketi.com’un kullanıcılar ile akdettiği “Üyelik Sözleşmesi”nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacı ile,
  • Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacı ile kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi,
  • Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

 

www.mamamarketi.com, işbu “Gizlilik ve Güvenlik Politikası” hükümlerini dilediği zaman internet sitesindede yayınlamak veya kullancılara elektronik posta ile göndermek kaydıyla değiştirebilir. Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümleri değiştirildiği halde, yayınlandığı tarihten itibaren yürürlük kazanmaktadır.