İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

www.mamamarketi.com üzerinden satın alınan ürünün hatalı veya farklı çıkması halinde, ürünün teslimi tarihinten itibaren kontrol edilerek teslimat gününün akşamına kadar firmamız ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Sipariş edilen üründeki hata, kullanıcı/müşteri kullanımından kaynaklanmaktaysa veya belirtilen süre içerisinde sipariş edilen ürün kullanılmış ise iade ve değişimi yapılmamaktadır.

İade ve değişimi istenen ürünün tesliminden sonra, ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurların açılmış olması halinde firmamız tarafından iade ve değişim yapılmamaktadır.

Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle ürünün değerinde herhangi bir azalma olursa veya iade imkansız hale gelirse, alıcı taraf kusuru oranında satıcının tüm zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

Niteliği itibari ile iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan ya da son kullanma tarihi geçen ürünler iade edilemez. Bu durum 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği yayınlanmıştır, ilgili yönetmeliğin 15. Maddesinde belirtilmektedir.

Siparişinizdeki ürün ya da ürünler için yapacağınız değişim işlemleri için kargo masrafları tarafınıza aittir.

İade ve değişim işlemleri için göndermiş olduğunuz ambalajın zarar görmemesi önemli bir husustur. Tarafınız tarafından firmamıza gönderim sırasında, kargo firmasında çalışanları tarafından üzerine herhangi bir bantlama, yapıştırma, yazma, bozma, karalama yapılmaması için poşete koyarak kargo firmasına teslim etmeniz ve gerekli tüm önlemleri almanı gerekmektedir. Aksi takdirde, ürün için iade ya da değişim onaylanmayarak, göndermiş olduğunuz ürün geri size tekrardan yönlendirilecektir.

Geçerli bir neden olmaması halinde, firmamız iade ve değişimi kabul etmemektedir.

İade, değişim, karşılıklı veya tek taraflı iptal halinde, satın alınan her bir ürün için, 45 günlük yasal süre içinde  toplam bedel tarafınıza iade edilecektir. Belirtilen yasal süreyi, işbu koşullar ile Mesafeli Satış Sözleşmeleri uyarınca satışın onaylanması anında kabul edilmektedir.

www.mamamarketi.com sitesinde ödeme şartlarında belirttiğimiz üzere, alıcılar tarafından kapıda ödeme imkanı bulunmaktadır. Eğer ki, alıcı tarafından iade veya değişim yapılırsa, alıcıdan alınan kapıda ödeme hizmet bedeli tarafınıza iade edilmez. Çünkü kapıda ödeme hizmeti; sipariş bedeli olan ürünün tahsilatını yapıp, firmamız hesaplarına aktarması için kargo firmasının sunmuş olduğu bir hizmetten faydalandığı için ödemek zorunda kalınan tutardır.

Alıcı, sipariş ettiği ürünü iade etmek isterse; sipariş ettiği ürünün %14’ü oranında cezai şart ödemekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Siparişin gerçekleşmesi halinde, alıcı bu sözleşmenin ve kullanım haklarının tüm koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır.