NUTRICIA – BEBELAC – APTAMİL HAKKINDA

    Bebelac-Nutricia, yaklaşık 100 yıllık bebek beslenmesi alanında  bir deneyim mirası olan, ilk olarak Hollanda’nın Zoetermeer kentinde bebek beslenmesi uzmanlığıyla kurulmuştur.

     Bebelac-Nutricia, bebeklerin çeşitli beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere süt üreten firma, Diyabet hastalarına özel şekeri azaltılmış süt ve guatr hastalarına iyotlu süt ürünlerini 1905 yılında bir ilke imzasını atarak  geliştirmiştirdi. Klinik beslenme alanının da temellerini attı, bu ürünleri takiben Nutricia, pek çok hastalığa özel, beslenme formüllerini hastaların kullanımına sunmuştur. 1946’da ilk (Ar-Ge) araştırma ve geliştirme laboratuarını açan Nutricia, beslenme ürünleri geliştirmeye devam etmiştir.

     Numico, 2007 yılında Danone tarafından satın alındı ve Nutricia Early Life Nutrition ve Nutricia Advanced Medical Nutrition  isimleri ile iki ayrı şirket olarak faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.

Gelişmiş ve yenilikçi ürünlerimizi Hollanda’da bulunan ve yakın zamanda yenilenmiş olan  Utrecht’te bulunan Ar-Ge merkezimizde devam etmekteyiz. Bunun yanısıra, İngiltere Liverpool bulunan araştırma merkezimiz,  çocuklarda alerji üzerine özel ürünlerde ve metabolik hastalıklar uzmanlaşmıştır. Bunun yanısıra, Amerika ve Singapur’da iki uydu araştırma merkezimiz faaliyet göstermektedir.

      Nutricia, 1990’lı yıllarda,  alanında uzmanlaşmış olan (Birleşik Krallık) SHS International ve (Almanya) Milupa firmalarınıda bünyesine katmıştır. Böylece, metabolik hastalıklar ve inek sütü alerjisine yönelik ürünleri de uzmanlık yelpazesine dahil eden Nutricia, Polonya Bebelac ve İngiliz Cow & Gate firmasını da satın alarak üç iş alanını Numico ismi altında birleştirmiştir.

 

HİPP MAMALARI HAKKINDA

      1867 – 1926 lar da, 19’uncu yüzyılın ikinci yarısında, Günzburg an der Donau’den gelen  Joseph Hipp, Pfaffenhofen şehrnde bir şeker ve mumların üretildiği dükkanında çalışır ve sonra bu dükkanı kend üzerine alir.

Joseph Hipp 1897 yılında,  Maria Ostermayer ile evlendi ve birlikte bir çok çocuklu bir ailenin temellerini atmş oldular. 1898 ‘da bir kız çocuğu doğumu sonrasında, 1899 yılında emzrme sorunları olan ikizler doğdular. Annenin emzirmeyle ilgili sorunları oldu ve baba da bu beslenme problemni çözmek zorundaydı.

     HiPP mama, 64 yıldan uzun bir süredr, bebek beslenmesi sektörünün en büyük organik ham madde üreticisi olarak doğaya, insanlık ve ekoloji konularında farkındalıklı ve hassas bakış açısını ilke edinmiştir.

      HİPP in temel ilkesi çok eski bir gelenekten gelmektedir. 64 yıl önce Organik tarımı uygulamalarını başlamış bulunuyor. Organik tarım o yıllada önemli bir konu olarak görülmezdi. Tam tersine tarımda, kimyasalların kullanımı giderek daha yaygın hale geliyordu. HiPP bu genel kabul haline gelen yaklaşımın tersine organic tarımı uygulamaya almaya karar verdi. Bu konuda gerçekten tutkulu olduğumuz biliniyordu. Bu şekilde bebek mamaları için yeni kalite standartlarını belirlemiş olduk.

       Ürünlerin içeriğin, toprak analizlerinden ve hammadde testlerine , son ürün kontrollerine kadar 260 aşamadan fazla noktada, kontrol edilen, bir kalite güvencesi sistemi uygulanmaktadır. Yetiştirici  ve çiftçilerimiz, meyve ve sebzeleri hasat ve sevk ettiğinde, ham maddeler en önemli risklere karşı test ediliyor. Ve laboratuvarımız, olmaması gereken herhangi bir şey  tespit ederlerse ilgili ham madde artık kullanılmaz. HiPP’ in Laboratuvar sistemi, Avrupa’nın en ileri arasındadır.

       Laboratuvarımız, teknik ekipmanlarıyla yaklaşık 1,200’den fazla stenmeyen içerği bertaraf eder. Başarı seviyesi çok yüksektir, 50 mt. uzunluğunda  bir yüzme havuzunun içinde  tuz tanesini tespit edebiliriz.

 

SMA MAMA HAKKINDA

       Sma bebek mamaları üreticisi İrlanda kökenli Wyeth Nutritionals Irland firmasıdır.

        1964 senesinde üretime başlayan SMA mamaları, 2011 yılında Eczacıbaşı Girişimin vePfizer Türkiyenin  yaptığı ortaklıkla Türkiye’deki dağıtımı üstlenmelerinin, üzerinden çok geçmeden Nestle 2012 yılında Nutrisyon’u satın alarak SMA bebek mamasını kendi ürünleri arasına eklemiş.

       Sma bebek mamaları ithalatçısı olan, Nestle ise merkezi İsviçre bulunan dünyaca ünlü  gıda firmasıdır.

      SMA mamaları bebeklerin değişen  beslenme ve gıda ihtiyaçlarını gidermek üzere  önem taşıyan besinlerin  tam ve doğru miktarlarda sunmaktadır. Beslenme uzmanlarının yaptığı çalışmalar, A vitamini, protein, D vitamini, demir, iyot veçinko  gibi besin maddeleri miktarı ve kalite olarak yeterli alınmadığı takdir de bebekler ve küçük çocuklar da risk oluştura bildiğini göstermişdir. SMA önerildiği şekilde tüketildiğin de  “eksikliği, risk oluşturan”   besin maddelerini, en az %100 oranında sunar ve çocukları hayata mümkün olan en güçlü ve iyi şekilde başlamalarını destekler.

      SMA mamaları, Ar-Ge çalışmaları sayesinde ideal büyüme,  gelişimi destekleyen, bebeklerin günlük hayatda karşılaşabildiği beslenme ile sıkıntıları azaltmaya yardımcı ürünleri annelere ulaştırmaktadır.

 

HUMANA MAMA HAKINDA

       Humana mamaları, Almanya’da Herford kentinde üretim yapan ve 60 seneden fazla süredir faaliyet gösteren bir şirkettir. Almanya da, en büyük süt kooperatiflerinden biri olan DMK ’nın tescilli bir markasıdır. 2018 den itibaren Humana mama Türkiye ürün çeşitleri;bebek,  çocuk ve devam sütleri, tıbbi amaçlı tedavi vediyet gıdalar, annelere emzirmizinme çayı ve bitkisel çaylardan oluşur.

      Humana mamaları, bebek sütleri, bölgesindeki Humana süt kooperatifinin bir parçası olan 29 süt çiftçisi tarafından üretilmektedir. Nesiller boyuncada bildiğimiz bu aile çiftlikleri, ürünlerimiz için ihtiyaç duyduğumuz kaliteyi güvenilir bir şekilde sağlamaktadır. Özellikle ineklerinin bakımını üstlenirler ve sadecede onlar için daha uygun ve doğal olan GDO içermeyen gıda ile besler. Ayrıca çiftçilerimizin aileden, aileye mümkün olabilen en iyi kalite sunmak sözünü de tutnaktadırlar. Üretim in prosesindeki bütün bileşenler ve materyaller en son ana kadar takip edilirler ve sonra da birkaç adımda nazikçe işlenir. Aynı andada , ambalaj haline gelinceye kadarda 400’ den fazla kontrole tabidirler. Süt formüllerimizin yüksek kalite de Uluslar arası Gıda Standardı kurallarınca, başarıları denetimlerle de kanıtlanmıştır.

 

SİMİLAC – ABBOTT HAKKINDA

       Similac – Abbott, sağlık sektörünün genelinde ürü nler  ve teknolojileri geliştirerekde kendisini toplumunun,  yaşam kalitesini yükseltmeye adamış olan küresel sağlık şirketidir.        Similac-Abbott, ilaçtan,  tıbbi cihazlara ve beslenmedende tanı ürünlerine kadarda uzanabilen, lider ve bilimsel ürün yelpazesi ilede, sağlık sektöründe hizmet etmektedir. Similac-Abbott, dünya genelinde  69 000 i aşkın çalışan ile 150 ’den fazla ülkede faaliyetler göstermektedir.

       Türkiye mizde, 30 yılı aşkın süreden beri faaliyet gösteren Abbott  600’den fazla çalışan ve ürün – hizmet potföyün de 100 ’den fazla ürünü sunmaktadır.

      Abbott Nutrisyon, dünya da her yaşta insanın büyümesi, sağlıklı ve mutlu şekilde yaşamasını destek amacıyla yenilikler, devrimsel ve bilime dayanan, beslenme ürünlerini geliştirmekte dir. Uluslararası kabul görmüş olan ürünlerinin arasın da; yeni doğan bebekler ve çocuklara  yaşlarınada uygun bir biçimde bilimsel olan esaslara göre özel formüllerinn yanında yetişkinlerede beslenme alanındaki özel durumları olanlara beslenmeleri için tıpbi profesyonellerin, bilimsel esaslara uygun hazırlanmış olan formülasyonları vede klinik beslenmesi ürünlerin bulunmaktadır.

 

HERO BABY HAKKINA

      Ülker markası ve İsviçre menşeli Hero AG firması ile 2003 yılında başlamış olan, bebek mamaları ve Bebek Bisküvileri konularında ki  %50 – %50 şeklinde ortaklığı, 2014 senesinde şirketin tüm hisseleri Hero AG’ye devredilmesi ile birlikte sona ermiş bulunmaktadır. Bu işlemler sonrasın da bebek mamaları ile ilgili olarak Yıldız Holding veya  iştiraklerininde her hangi bir ilgiside kalmamış bulunmaktadır. Bebek Bisküvisi, Ülker Bebe Bisküvisi adı altında raflarda yerıni almeya devamda  etmekte dir.

      Ülkemizde faal Hero Baby markası ile faaliyete olan İsviçreli Hero Group ,  4 kıtada ve 32 ülkede 85 000 den fazla tüketiciyle gerçekleştirdiği vede tamamlanması 20 sene kadar süren “Tüketiciler İçin Gıda Doğallığının Önemi” adında olan araştırma ile tüketicilerinde doğal ürün  kavramına, bakışınada açıklık getiriyordu. İspanya da, Murcia Üniversitesinde ve İsviçrenin ETH Zürich ile işbirliğiyle gerçekleştiren bu araştırmaya göre detüketiciler içinde gıdalarının kökenini, üretilme aşamasını ve sonunda ortaya çıkacak nihai ürünler, doğallığını belirleyen tüm unsurların arasında yer alıyordu.