NUTRICIA, BEBELAC, APTAMİL, Firmaları Hakkında Bilgi

                 Bebelac-Nutricia, yaklaşık 100 yıllık bebek beslenmesi alanında  bir deneyim mirası olan, ilk olarak Hollanda’nın Zoetermeer kentinde bebek beslenmesi uzmanlığıyla kurulmuştur.

                 Bebelac-Nutricia, bebeklerin çeşitli beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere süt üreten firma, Diyabet hastalarına özel şekeri azaltılmış süt ve guatr hastalarına iyotlu süt ürünlerini 1905 yılında bir ilke imzasını atarak  geliştirmiştirdi. Klinik beslenme alanının da temellerini attı, bu ürünleri takiben Nutricia, pek çok hastalığa özel, beslenme formüllerini hastaların kullanımına sunmuştur. 1946’da ilk (Ar-Ge) araştırma ve geliştirme laboratuvarını açan Nutricia, beslenme ürünleri geliştirmeye devam etmiştir.

                Numico, 2007 yılında Danone tarafından satın alındı ve Nutricia Early Life Nutrition ve Nutricia Advanced Medical Nutrition  isimleri ile iki ayrı şirket olarak faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Ayrıca İngiltere Liverpool bulunan araştırma merkezimiz,  çocuklarda alerji üzerine özel ürünlerde ve metabolik hastalıklar dalında uzmanlaşmıştır. Bunun yanı sıra, Amerika ve Singapur’da iki uydu araştırma merkezimiz faaliyet göstermektedir.

                Nutricia, 1990’lı yıllarda,  alanında uzmanlaşmış olan (Birleşik Krallık) SHS International ve (Almanya) Milupa firmalarınıda bünyesine katmıştır. Böylece, metabolik hastalıklar ve inek sütü alerjisine yönelik ürünleri de uzmanlık yelpazesine dahil eden Nutricia, Polonya Bebelac ve İngiliz Cow & Gate firmasını da satın alarak üç iş alanını Numico ismi altında birleştirmiştir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

0
X